DSC_8100

W pierwszym meczu sparingowym siedlecka Pogoń wygrała z II-ligowym Radomiakiem Radom 2:1.

W meczu trener Dariusz Banasik testował zawodników, którzy już trenowali z biało-niebieskimi.

Spotkanie miało wyrównany przebieg. Siedlczanie w pierwszych minutach oddali dwa groźne strzały autorstwa Piotra Krawczyka i Łukasza Wójcika, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. W 35 minucie na bramkę Rafała Misztala uderzył Aleksander Jakubov, lecz siedlecki golkiper nie miał problemu ze złapaniem piłki. W 39 minucie goście wyszli na prowadzenie. Najpierw piłkę głową w słupek trafił Dariusz Brągiel, ale z dobitką świetnie zdążył Maciej Filipowicz i było 1:0. Siedlczanie wyrównali trzy minuty później. Michał Bajdur popędził z piłką w stronę bramki Radomiaka i nie dał szans na obronę Filipowi Adamczykowi.

Drugą połowę lepiej rozegrali Pogoniści. W 75 minucie udokumentował przewagę Mateusz Stąporski, wykorzystując błąd defensywy przyjezdnych. W końcówce meczu dogodną sytuację miał Konrad Perzyna, ale nie trafił w światło bramki.

W zespole Radomiaka wystąpili byli Pogoniści: Chinonso Agu i Michał Grudniewski. Z kolei z przeszłością w Radomiaku zagrał obecny Pogonista – Łukasz Wójcik.

Następny sparing Pogoniści rozegrają już na obozie w Białej Podlaskiej. We wtorek 5 lipca o 17:00 siedlczanie zagrają z beniaminkiem I ligi – Wisłą Puławy.

Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 2:1 (1:1)

Bramki: Michał Bajdur 42, Mateusz Stąporski 75 – Maciej Filipowicz 39

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 21. Łukasz Wójcik (61, 11. Damian Świerblewski), 3. Arkadiusz Jędrych (46, 17. Robert Majewski), 2. Tomasz Lewandowski (27, 23. Michał Panufnik), 8. Daniel Chyła – 77. Michał Bajdur (46, 15. Konrad Perzyna), 7. Daniel Dybiec (46, 13. Kamil Dmowski), 22. Andriej Waceba (46, 6. Marcin Paczkowski), 20. Piotr Krawczyk (46, 10. Maciej Wojczuk), 11. Damian Świerblewski (46, 95. Mateusz Stąporski) – 9. Daniel Gołębiewski (46, 18. Piotr Kurbiel)

Radomiak: 1. Piotr Banasiak (30, 83. Filip Adamczyk; 60, Adrian Szady) – 15. Mateusz Spychała (78, 20. Michał Janik), 2. Michał Grudniewski (46, 6. Karol Kucharski), 14. Kamil Kościelny (82, 4. Jakub Dziubas), 19. Bartosz Sulkowski (46, 25. Bartosz Zakrzewski) – 7. Krystian Puton (46, 9. Leândro), 18. Chinonso Agu, 8. Dalibor Vašenda (27, 23. Marcin Gawron), 3. Maciej Filipowicz (63, 17. Włodzimierz Puton), 21. Dariusz Brągiel (46, 11. Kamil Cupriak) – 22. Alexander Jakubov (61, 5. Szymon Stanisławski)

Żółte kartki: Kamil Dmowski 52 – Karol Kucharski 80

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)