IMG_0310

Rezerwy siedleckiej Pogoni w rewanżowym meczu barażowym o awans do IV ligi pokonały na wyjeździe Promnika Łaskarzew 2:1 i tym samym zapewniły sobie promocję do wyższej klasy rozgrywkowej!

Wyjściowa jedenastka wyglądała identycznie jak ta, która w sobotę występowała przed siedlecką publicznością. W kadrze meczowej zabrakło Tomasza Kacprzaka, który w ostatnim spotkaniu nabawił się kontuzji.

Pierwsza połowa to wyrównana gra z obu stron. Groźniej robiło się jednak pod bramką gospodarzy, kiedy to dwukrotnie uderzał Bartosz Szostek i Dominik Barciak. Piłka jednak nie znalazła drogi do bramki. Mecz nabrał tempa dopiero w drugiej odsłonie. Po zmianie stron, od pierwszych minut do ataku ruszyli gospodarze i w 59 minucie mogli cieszyć się z prowadzenia. Z rzutu wolnego przymierzył grający trener Promnika Andrzej Sieradzki i piłka odbiła się od słupka. Za chwilę Przemysław Alot w idealnej sytuacji nie potrafił z kilu metrów umieścić piłki głową. Zemściło się to w 67 minucie. Wtedy Krystian Zbieć wygrał pojedynek z obrońcą w polu karnym, zagrał do Dominika Barciaka, a ten po przyjęciu klatką piersiową wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Cztery minuty później padł drugi gol dla biało-niebieskich. Patryk Ciulak wrzucił z lewej strony do Barciaka, a ten po raz drugi pokonał Tomasza Manickiego. Gospodarze do końca spotkania walczyli o choćby honorowego gola i to się udało. W 87 minucie Kamil Michalczyk dośrodkował w pole karne do byłego Pogonisty Patryka Kisiela i ten zdobył honorową bramkę.

Dzięki zwycięstwom w dwóch spotkaniach z Promnikiem (3:1, 2:1) siedlczanie uzyskali awans do IV ligi mazowieckiej.