DSC_3777

W meczu 28 kolejki I ligi Pogoń Siedlce wygrała z GKS Bełchatów 1:0. Jedyną bramkę dającą Pogonistom zwycięstwo zdobył Mateusz Żytko z rzutu karnego.

Pogoń w tym meczu musiała sobie radzić bez kontuzjowanych: Dawida Dzięgielewskiego, Rafała Maćkowskiego oraz Ernesta Dzięcioła. W kadrze meczowej zabrakło także pauzującego za czerwoną kartkę Adama Dudy. Ponadto mecz z wysokości trybun oglądać musiał trener Marcin Sasal, który odbywa karę trzech meczów zawieszenia.

W pierwszych minutach spotkania żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy. W 12 minucie z rzutu wolnego niecelnie uderzał  Petr Zapalač.  Sześć minut później po próbie Mariusza Rybickiego bez problemu interweniował Paweł Lenarcik. Po pół godzinie gry główkował Szymon Stanisławski, a piłka powędrowała w sam środek bramki strzeżonej przez Rafała Misztala. W 33 minucie szczęścia strzałem z dystansu szukał Rybicki, ale i tym razem obronił golkiper gości. Przed przerwą więcej groźnych okazji już nie było i Pogoń bezbramkowo remisowała z GKS Bełchatów.

Pierwszy strzał w drugiej części meczu oddał Stanisławski, jednak futbolówka poszybowała ponad poprzeczką. Obraz gry był podobny do tego z pierwszych 45 minut. Obie ekipy nie potrafiły otworzyć wyniku spotkania. W 65 minucie świetną akcją popisał się Konrad Wrzesiński, ale sfinalizował ją niecelnym uderzeniem. Na kwadrans przed końcem dobrą sytuację mieli gospodarze. Kamil Dmowski dograł do Rafała Augustyniaka, a jego strzał skutecznie obronił Lenarcik. Chwilę później ponownie zaatakowała Pogoń. Tym razem strzał Rybickiego został powstrzymany przez bramkarza przyjezdnych. W 82 padł jedyny gol w spotkaniu. Mariusz Rybicki wpadł w pole karne, a nieprzepisowo powstrzymał go golkiper gości – Paweł Lenarcik. Sędzia Mariusz Złotek wskazał na 11 metr, a gola z rzutu karnego zdobył Mateusz Żytko. W końcówce Pogoń mądrze się broniła i dowiozła cenne trzy punkty do ostatniego gwizdka sędziego.

W zespole gości wystąpił wychowanek biało-niebieskich – Cezary Demianiuk, z kolei w Pogoni były piłkarz Bełchatowa – Rafał Misztal.

W następnej kolejce w sobotę 7 maja (sobota) o godzinie 19:10 Pogoń na wyjeździe zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz.