12744008_988113207917862_2919887772398003342_n

W dzisiejszym sparingu siedlecka Pogoń wygrała z II-ligowym Zniczem Pruszków 2:1 po bramkach Dawida Dzięgielewskiego i Mariusza Rybickiego.

Mecz rozgrywany był na naturalnej nawierzchni przy ul. Prusa 6. W spotkaniu z powodu kontuzji zabrakło Krzysztofa Bodzionego i Ernesta Dzięcioła. Poważniejszy kontuzję odniósł na treningu Dzięcioł, którego czeka kilka miesięcy przerwy w grze. Zawodnik ma uszkodzone więzadła w stawie skokowym i kolanie.

Szanse zaprezentowania swoich możliwości otrzymali w drugiej połowie testowani Paweł Łysiak i Kamil Jonkisz.

Do przerwy bramek nie było. Okazję stwarzały sobie obie drużyny, ale najgroźniejszą mieli goście. W 41 minucie Rafał Włodarczyk trafił w słupek, a dobitkę Maksymiliana Banaszewskiego z linii bramkowej wybił Daniel Chyła. Po zmianie stron padły trzy bramki. W 64 minucie Konrad Wrzesiński zgrał piłkę Dawidowi Dzięgielewskiemu, a ten wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Siedem minut potem Znicz wyrównał po błędzie Rafała Zembrowskiego i trafieniu Mateusza Stryjewskiego. W końcówce spotkania Mariusz Rybicki zdecydował się na strzał przy bliższym słupku i piłka zatrzepotała w siatce.

Następne spotkanie sparingowe Pogoniści zagrają w środę 24 lutego z białoruskim FK Gorodieja.

Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 2:1 (0:0)

Bramki: Dawid Dzięgielewski 64, Mariusz Rybicki 88 – Mateusz Stryjewski 71

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński (78, 32. Łukasz Wójcik), 3. Rafał Zembrowski, 28. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła (46, 7. Daniel Dybiec) – 27. Rafał Maćkowski (46, 5. Dawid Dzięgielewski), 17. Rafał Augustyniak, 13. Kamil Dmowski (46, 6. Marcin Paczkowski), 10. Mariusz Rybicki, 22. Damian Świerblewski (46, 95. Paweł Łysiak) – 15. Adam Duda (46, 9. Kamil Jonkisz)

Znicz: Piotr Misztal – Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Maciej Mysiak, Rafał Włodarczyk – Marcin Rackiewicz, Andrzej Niewulis, Maciej Machalski (85 Michał Danilczyk), Maksymilian Banaszewski, Paweł Kaczmarek (46 Mateusz Stryjewski) – Patryk Kubicki

Żółte kartki: Rafał Zembrowski 55, Daniel Dybiec 60 – Arkadiusz Jędrych 70, Andrzej Niewulis 74

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)