12698308_985623574833492_6525937728400877111_o

Kolejny mecz kontrolny rozegrały rezerwy MKP Pogoń. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego pokonali Grodzisk Krzymosze (Klasa A) 5:0.

W meczu sprawdzany był nowy zawodnik, który został wybrany spośród zgłoszeń przesłanych na e-skauting.pl. Był nim 18-letni Artur Zabłocki (pomocnik, Dolcan II Ząbki).

Dzisiejszy rywal młodych Pogonistów nie stawiał wielkich oporów i już do przerwy było 3:0, a gole zdobywali: Dominik Barciak (dwie) i Krystian Zbieć. Tuż po zmianie stron Grodzisk mógł strzelić gola, kiedy to Michał Chałupka sfaulował w polu karnym jednego z rywali i arbiter podyktował przeciwnikom rzut karny. Do piłki na 11 metrze podszedł były Pogonista Marek Adamczyk i strzelił wprost tam gdzie rzucił się Chałupka. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania krzymoszan dobili jeszcze Michał Mularczyk i Artur Zabłocki, który ustalił wynik spotkania na 5:0.

W drużynie Grodziska wystąpili byli Pogoniści, m.in.: grający trener Krzysztof Cabaj, Marek Adamczyk i Dawid Zdanowski.

Kolejny sparing Pogoń II rozegra w środę 17 lutego o 19:00 z ligowym rywalem – Tajfunem Jartypory.

Sparing

Pogoń II Siedlce – Grodzisk Krzymosze 5:0 (3:0)

Bramki: Dominik Barciak 10, 26, Krystian Zbieć 12, Michał Mularczyk 80, Artur Zabłocki 84

W 47 minucie Marek Adamczyk (Grodzisk) nie wykorzystał rzutu karnego (Michał Chałupka obronił).

Pogoń II: Piotr Antoszczuk (46, 12. Michał Chałupka) – 17. Sebastian Szcześniak (53, 3. Tomasz Kacprzak), 10. Paweł Dębała, 16. Michał Panufnik (46, 14. Michał Mularczyk), 19. Bartosz Szostek (53, 20. Cezary Anusiewicz) – 6. Patryk Ciulak (46, 5. Mateusz Wassilow), 6. Sebastian Krawczyk, 8. Piotr Ceranka, 11. Artur Zabłocki, 7. Dominik Barciak (47, 4. Karol Grochowski) – 9. Krystian Zbieć (53, 22. Bartosz Karczmarek)

Sędzia: Maciej Tomaszewski (Siedlce)