12744008_988113207917862_2919887772398003342_n

Zespół Marcina Sasala na zakończenie zgrupowania w Miętnem przegrał z puławską Wisłą 2:3.

W pierwszej połowie więcej z gry miał niespodziewanie II-ligowiec. W 18 minucie Mateusz Żytko dopuścił się faulu na Konradzie Nowaku i sędzia podyktował rzut karnym, którego na gola zamienił Patryk Słotwiński. Dwie minuty później Pogoń mogła wyrównać, lecz piłka po strzale Damiana Świerblewskiego uderzyła w słupek. W 25 minucie znów do siatki trafili puławianie. Bartosz Tetych świetnie wypatrzył Nowaka, który w sytuacji sam na sam pokonał Rafała Misztala. Sześć minut potem kontaktowego gola zdobyli Pogoniści, kiedy to Dawid Dzięgielewski wyłożył piłkę do Świerblewskiego i ten wpakował futbolówkę do siatki. Dziesięć minut przed przerwą Wisła ponownie znalazła sposób na sforsowanie defensywy siedlczan. Skuteczne wykonanie rzutu rożnego, przedłużenie piłki i celny strzał Nowaka dał ponownie dwa gole przewagi Wisły. Druga połowa obfita była w dużo walki i niedokładnych akcji. W 86 minucie Patryk Sobczak faulował Adama Dudę w jedenastce i rzut karny wykorzystał kapitan MKP – Rafał Zembrowski. Ostatecznie Pogoń przegrała z II-ligową Wisłą 2:3.

Kolejne spotkanie sparingowe biało-niebiescy zagrają w środę 17 lutego o 17:00 z III-ligowymi Orlętami Radzyń Podlaski.

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 2:3 (1:3)

Bramki: Damian Świerblewski 31, Rafał Zembrowski 86 (k) – Patryk Słotwiński 18 (k), Konrad Nowak 25, 35

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 93. Konrad Wrzesiński (60, 16. Łukasz Wójcik), 19. Ernest Dzięcioł (46, 3. Rafał Zembrowski), 28. Mateusz Żytko, 23. Rafał Augustyniak – 5. Dawid Dzięgielewski (46, 27. Rafał Maćkowski; 80, 5. Dawid Dzięgielewski), 7. Daniel Dybiec (46, 9. Krzysztof Bodziony), 6. Marcin Paczkowski, 13. Kamil Dmowski (46, 10. Mariusz Rybicki), 22. Damian Świerblewski – 15. Adam Duda

Wisła: Patryk Sobczak – Łukasz Turzyniecki, Michał Budzyński, Mateusz Pielach, Sebastian Duda (39 Karol Kalita) – Bartosz Tetych, Arkadiusz Maksymiuk, Patryk Słotwiński, Konrad Szczotka, Iwan Łytwyniuk – Konrad Nowak

Żółte kartki: Kamil Dmowski 28, Damian Świerblewski 45, Rafał Zembrowski 66 – Mateusz Pielach 54, Michał Budzyński 55

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)