Kosior

W meczu sparingowym MKP Pogoń przegrał z III-ligową Polonią Warszawa 0:1. Jedyną bramkę w spotkaniu z rzutu karnego zdobył były Pogonista – Piotr Kosiorowski.

W drugiej połowie spotkania z Polonią, na lewej pomocy testowany był Damian Świerblewski, 32-letni piłkarz Dolcanu Ząbki. Z drużyną nie trenują już z kolei Rafał Kujawa i Karol Skóra, którzy zakończyli testy w siedleckim klubie.

Pogoń w sparingu z Polonią nie wyglądała najlepiej. Niżej notowana drużyna wcale nie ustępowała biało-niebieskim i gra była wyrównana. Najgroźniejszą sytuację dla Polonii w pierwszej połowie stworzył Bartosz Wiśniewski, zaś dla Pogoni Daniel Chyła, który po strzale głową trafił w słupek. W 41 minucie padła jedynka bramka w meczu. Ręką w polu karnym zagrał Mateusz Żytko i sędzia wskazał na wapno. Z jedenastki celnie uderzył były Pogonista Piotr Kosiorowski. W drugiej połowie okazję na wyrównanie miał m.in. Adam Duda, lecz nie trafił z kilku metrów.

W zespole Polonii wystąpili byli Pogoniści: Mateusz Tobjasz, Mariusz Marczak, Marcin Kluska, Rafał Kosiec i Piotr Kosiorowski. Z kolei barwy Polonii w przeszłości reprezentowali: Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski i Mateusz Żytko.

Następny sparing podopiecznych Marcina Sasala czeka w środę, już na obozie w Miętnem, kiedy to zmierzą się o 11:30 z II-ligową Olimpią Zambrów.

Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramki: Piotr Kosiorowski 41 (k)

Pogoń: 12. Rafał Misztal –  19. Ernest Dzięcioł (46, 27. Rafał Maćkowski), 3. Rafał Zembrowski, 28. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła (58, 19. Ernest Dzięcioł) – 93. Konrad Wrzesiński (75, 8. Daniel Chyła), 7. Daniel Dybiec (65, 13. Kamil Dmowski), 23. Rafał Augustyniak (61, 6. Marcin Paczkowski), 10. Mariusz Rybicki (65, 9. Krzysztof Bodziony), 26. Dawid Dzięgielewski (46, 16. Damian Świerblewski) – 15. Adam Duda

Polonia: 18. Mateusz Tobjasz (60, 30. Jan Balawejder) – 5. Przemysław Szabat (46, 9. Grzegorz Wojdyga), 3. Karol Worach (46, 99. Daniel Choroś), 26. Piotr Augustyniak, 4. Marcin Bochenek (60, 15. Bazyli Kokot) – 7. Mariusz Marczak (72, 21. Mariusz Wierzbowski), 31. Donatas Nakrošius (46, 20. Marcin Kluska), 6. Rafał Kosiec, 8. Piotr Kosiorowski, 9. Michał Zapaśnik (63, 34. Mateusz Małek) – 11. Bartosz Wiśniewski

Żółte kartki: Konrad Wrzesiński 38, Daniel Chyła 78 – Donatas Nakrošius 45, Piotr Augustyniak 48, Rafał Kosiec 60, Piotr Kosiorowski 82

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)