e866408b2167fde476daa528aef9dc185038db

Podopieczni Marcina Sasala zremisowali z czołowym zespołem I ligi, a tym samym spadkowiczem z ekstraklasy, GKS-em Bełchatów 0:0. Był to mecz walki, w którym zdecydowanie obu zespołom brakowało skuteczności. W ostatnich fragmentach meczu czerwonym kartonikiem został ukarany Daniel Dybiec.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy przenieśli ciężar gry na połowę rywala. Goście również jako pierwsi wykreowali sobie dogodną sytuację, w której pomylił się nieznacznie Mariusz Rybicki. Odpowiedź Bełchatowian przyszła momentalnie, ale strzał Bartłomieja Bartosiaka powstrzymał Rafał Misztal. W 14 minucie znowu to Pogoń zaatakowała. Rybicki tym razem uderzył nad bramką. W 24 minucie zagotowało się w polu karnym gości. Piłkarze GKS-u domagali się karnego, ale sędzia nie przystał na te sugestie. Po chwili zacentrował Łukasz Wroński, a obok słupka uderzył Bartosiak. Nie upłynęło wiele czasu, a gospodarze wyszli w akcji sam na sam z naszym bramkarzem. Były napastnik Pogoni, Cezary Demianiuk chybił w dogodnej sytuacji. W 36 minucie ponownie Demianiuk odnalazł się w naszym polu karnym i spotkał się oko w oko z Rafałem Misztalem, lecz piłkę posłał wprost w bramkarza.

Po przerwie też to Pogoń wyszła bardziej ofensywnie. Druga połowa nie przyniosła wielu ciekawych podań i strzałów na bramkę. Spotkanie to na pewno zostanie zapamiętane jako mecz walki, w którym nie zabrakło agresji i fauli, które skutkowały kartkami. Strzały obu drużyn w drugiej połowie nie mogły zaskoczyć bramkarzy, gdyż najczęściej były oddawane ze znacznej odległości od bramki. W końcówce rywalizacji czerwoną kartkę obejrzał Daniel Dybiec.

Następny mecz Pogoniści rozegrają w jako gospodarz w Pruszkowie. W niedzielę 11 października o 17:30 podejmą tam Sandecję Nowy Sącz.