15

W meczu 9. kolejki I ligi Pogoń Siedlce w Pruszkowie wygrała z Wigrami Suwałki 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Adam Duda.

W porównaniu z ubiegłotygodniowym starciem w Kluczborku w wyjściowym składzie Pogoni w miejsce Ernesta Dzięcioła znalazł się Konrad Wrzesiński, który wrócił po pauzie za żółte kartki.

Już w 4. minucie spotkania pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie Pogoniści. Piłkę w oplu karny opanował Adam Duda, oddał strzał, który powstrzymał Hieronim Zoch. W pierwszym kwadransie gry po stronie Pogoni swojej szansy szukali jeszcze Daniel Chyła oraz Mariusz Rybicki, ale obie próby okazały się nieskuteczne. Po strzale tego drugie lecącą do siatki futbolówkę w ostatniej chwili wybił Tomasz Jarzębowski. Podopieczni Marcina Sasala mieli zdecydowaną inicjatywę i w końcu w 23 minucie udało się otworzyć wynik spotkania. Po ładnej zespołowej akcji Konrad Wrzesiński dośrodkował w pole karne, a Adam Duda pewnym strzałem pokonał bramkarza Wigier. Goście mogli błyskawicznie doprowadzić do wyrównania, ale sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem nie wykorzystał Kamil Adamek. Przed przerwą jeszcze jedną okazję mieli gospodarze, ale Daniel Dybiec z bardzo bliskiej odległości przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Po pierwszych 45 minutach Pogoń prowadziła 1:0.

Od początku drugiej części gry Zbigniew Kaczmarek dokonał dwóch zmian i Wigry ruszyły do odrabiania strat. Jednak ataki Wigier nie przynosiły pożądanych efektów. Blisko doprowadzenia do remisu w 55 minucie był Adamek, ale ponownie świetnie interweniował Misztal. Z kolei Pogoń głównie starała się kontratakować. Po jednej z takich akcji Rybicki oddał strzał na bramkę gości, jednak Zoch bez problemu złapał piłkę. Do końca spotkania zespół z Suwałk próbowały jeszcze zdobyć wyrównującego gola, ale ich ataki były bezskuteczne i Pogoń Siedlce ostatecznie wygrała 1:0.

W następnej kolejce w piątek 25 września o godzinie 18 Pogoń Siedlce zmierzy się na wyjeździe z Miedzią Legnica.