56

Pogoń Siedlce w 6. kolejce przegrała w Sosnowcu z Zagłębiem 1:2. Jedyną bramkę dla siedlczan w tym spotkaniu zdobył Mariusz Rybicki.

W porównaniu z czwartkowym meczem z GKS-em Katowice w wwyjściowym składzie Pogoni zaszły dwie zmiany. W miejsce Daniela Chyły oraz Kamila Dmowskiego wystąpili Łukasz Wójcik i Ernest Dzięcioł.

Mecz dobrze zaczęli gospodarze. Już w pierwszych minutach spotkania Jakub Arak i Michał Fidziukiewicz zagrozili siedleckiej bramce, jednak ich strzały nie powędrowały w światło bramki. W 10 minucie prowadzenie objęło Zagłębie. Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Dudek, a bramkę głową zdobył Krzysztof Markowski. Pogoniści chcieli szybko doprowadzić do wyrównania, ale uderzenie Dawida Dzięgielewskiego obronił Wojciech Fabisiak. W 18. minucie spotkania z kolejną akcją wyszli gospodarze, po której w polu karnym faulowany był Michał Fidziukiewicz, a jednastkę na gola zamienił Sebastian Dudek. W kolejnym fragmencie gry żadna z ekip nie wyproacowała sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki. Jednak w 39 minucie spotkania zza poza karnego uderzył Mariusz Rybicki, futbolówki nie zdołał zatrzymać bramkarz Zagłębia i Pogoń zdobyła kontaktowego gola. Do przerwy więcej bramek już nie padło i Zagłębie prowadziło 2:1.

Od początku drugiej części spotkania podopieczni Marcina Sasala szukali okazji do wyrównania. W 50 minucie Krzysztof Bodziony oddał dobry strzał z 20 metrów, ale piłka poszybowała ponad bramką. Przez następnych kilkanaście minut toczyła się bardzo wyrównana gra. Dobrze w defensywie grały obie drużyny, zapobiegając groźnym sytuacjom. W 66 minucie doskonałą okazję do podwyższenia wyniku mieli sosnowiczanie, ale dwie próby Jakuba Araka oraz strzał Dawida Ryndaka zdołał powstrzymać Rafał Misztal. Na kwadrans przed końcem meczu jeszcze raz było niebezpiecznie pod siedlecką bramką, jednak uderzenie Michała Fidziukiewicza obronił golkiper Pogoni. Biało-niebiescy w końcówce próbowali jeszcze wyrównać, ale ta sztuka Pogonistom się nie udała i mecz zakończył się zwycięstwem Zagłębia 2:1.

Kolejne spotkanie Pogoń Siedlce rozegra 6 września o godzinie 17:00 w Pruszkowie z Arką Gdynia.