56

Po czterech kolejkach I ligi jest kilka niespodzianek. Sandecja, Wigry i Chrobry nie odstępują kroku Zawiszy, GKS-owi Bełchatów, Stomilowi i Arce, zespoły te uzbierały do tej pory po siedem oczek. Na dnie tabeli m.in. … Miedź Legnica! Oj dzieje się! We wspomnianej Miedzi doszło już do zmiany trenera! Tymczasem w czwartej kolejce Pogoń Siedlce pokonała Wisłę w Płocku 2:0. Więcej w podsumowaniu kolejki!

Niesamowita strzelanina w Bydgoszczy
Wszystko zaczęło się po myśli gości. Bartosz Ślusarski wpakował piłkę do siatki już w 8 minucie. Jednak to co się stało później ciężko wytłumaczyć. Dla Zawiszy wyrównał Smektała. To nie koniec lecz dopiero początek! Lewicki, Panajotow, samobój Smuga i 4:1. Trwa słaba forma Miedzi, co skończyło się na zmianie trenera. Klub z Legnicy prowadził będzie Ryszard Tarasiewicz, który zastąpi Ryszarda Kuźmę.
Zawisza Bydgoszcz 4:1 Miedź Legnica

Duuużooo bramek, wygrana beniaminka
Formę strzelecką z Bydgoszczy chcieli podtrzymać piłkarze w meczu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia. W tym spotkaniu kibice z Sosnowca mieli sporo powodów do zadowolenia. Arka prowadziła po golu Nalepy, ale później gospodarze popisali się świetną ofensywą. Zaczął Arak, następnie trafiali: Matusiak, Fidziukiewicz oraz Pribula. W końcówce bramkę pocieszenia wbił dla przyjezdnych Yussuff.
Zagłębie Sosnowiec 4:2 Arka Gdynia

I liga = grad bramek / Dudzic w formie
Sandecja zdobyła gola już w 13 minucie. Autorem bramki był napastnik – Arkadiusz Aleksander. Sześć minut później rzut karny wykorzystał Tarnowski i Dolcan odrobił straty. Drugą część lepiej rozpoczęli goście z Ząbek. Do siatki trafił Kądzior i Dolcan wyszedł na prowadzenie. Gospodarze potrzebowali bramek i wtedy do strzelania przyłączył się w mistrzowskim stylu Bartłomiej Dudzic, który w trzy minuty potrafił wyrównać i zdobyć gola na wagę trzech punktów!
Sandecja Nowy Sącz 3:2 Dolcan Ząbki

Goncerz show
Grzegorz Goncerz przypomniał w tym meczu wszystkim kibicom, że jest najlepszym strzelcem I ligi! To co zrobił zasługuje na szczególne wyróżnienie i chyba śmiało można przy jego nazwisku zaznaczyć duży plus. To jest zawodnik kolejki. Goncerzowi nie wystarczył hat-trick z pierwszej połowy. W 87 minucie podsumował swój występ bramką z jedenastego metra. Wcześniej dla gości trafił też Piotr Giel, a dla zespołu z Katowic obok Goncerza wpisał się na listę strzelców również Adrian Frańczak.
GKS Katowice 5:1 MKS Kluczbork

Pogoń pokonała Wisłę Płock
Sensacja to chyba idealne określenie tego wyniku. W tym sezonie Pogoń na wyjazdach wygląda na zespół, który jest w stanie ograć każdego w tej lidze. Bardzo cieszą bramki nowych nabytków Pogoni: Dudy i Wrzesińskiego.
Wisła Płock 0:2 Pogoń Siedlce

GKS zapewnił sobie wygraną w ostatnich minutach
Po bramce Szczepaniaka prowadzili gospodarze. Mecz ma jednak 90 minut. W 80 wyrównał Michalski a dwie minuty później Cverna dał gościom zwycięstwo.
Chrobry Głogów 1:2 GKS Bełchatów

Olimpia zagrała w Grudziądzu… mecz wyjazdowy
W meczu, który odbył się w Grudziądzu pomiędzy Olimpią i Chojniczanką gospodarzem był zespół z Chojnic. Faktycznie Olimpia zagrała jak na wyjeździe i nie potrafiła ograć przyjezdnych. Dla Chojniczanki trafili Kieruzel i Mikołajczak, a dla drużyny z Grudziądza Kaczmarek.
Chojniczanka Chojnice 2:1 Olimpia Grudziądz

Dobry start Stomilu
Stomil Olsztyn wygrał drugi mecz w tym sezonie. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 6 minucie. Gola wbił Kujawa. W drugiej połowie wyrównał dla Rozwoju Tkocz. Drużyna z Katowic zapewne wzięłaby ten remis w ciemno, ale nie udało im się utrzymać tego satysfakcjonującego wyniku. Bramkę na 2:1 dla Olsztynian zdobył Suchocki.
Stomil Olsztyn 2:1 Rozwój Katowice

Remis, jak porażka
Drużyna z Suwałk prowadziła w starciu z gośćmi z Bytowa 2:0 na własnym boisku. Bramki zdobyli: Kalinkowski i Karankiewicz. Przyjezdni jednak się nie poddali i byli zdolni tego dnia do odrobienia strat. Przed przerwą gola kontaktowego wbił Jakóbowski. W drugiej połowie strzelił również Surdykowski i Bytovia uratowała remis.
Wigry Suwałki 2:2 Bytovia Bytów