43110fdbb25016383c670c9f4606c5da

W inaugurującym meczu I ligi siedlecka Pogoń przegrała w Pruszkowie z Dolcanem Ząbki 0:4.

 

Przed pierwszym gwizdkiem odbyła się minuta ciszy, ku pamięci 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Oficjalny debiut w spotkaniu zaliczył Mateusz Żytko, który jako ostatni wzmocnił siedlecką jedenastkę.

 

Już w pierwszej minucie goście mogli wyjść na prowadzenie, a okazję na gola miał Damian Kądzior, który uderzył dwukrotnie na bramkę Rafała Misztala, ale ten był na posterunku. Później siedlczanie czekali na swoje okazje, szukając gry z kontry i odpierając ataki zespołu z Ząbek.W 19 minucie z rzutu wolnego uderzał Piotr Petasz, jednak piłkę na rzut rożny zbił Misztal. Dwie minuty później pierwszą groźną sytuację stworzyła Pogoń, kiedy to Mariusz Rybicki dośrodkował w pole karne, a Adam Duda głową posłał piłkę nad bramką. W 24 minucie Dolcan wyszedł na prowadzenie. Aleksander Jagiełło zagrał do Michała Bajdura, a ten w obstawie siedleckich defensorów trafił do siatki Pogoni. Biało-niebiescy mogli wyrównać, ale nieporadnie po dośrodkowaniu Daniela Chyły w pole karne zachował się Mateusz Żytko, który zamiast uderzać wdał się w drybling. Osiem minut przed końcem pierwszej połowy Dolcan podwyższył prowadzenie. Piłka po źle wykonanym rzucie wolnym trafiła przed pole karne siedlczan, do niej dopadł Bartosz Osoliński, który pięknym strzałem z około 25 metrów trafił w samo okienko. Minutę przed końcem pierwszej odsłony Dolcan dobił siedlczan. Damian Jakubik jak w masło wszedł w pole karne, zagrał do Daniela Gołębiowskiego, ten wyłożył piłkę Bajdurowi i ten po raz drugi pokonał Misztala.

 

Do drugiej połowy siedlczanie przystąpili z dwiema zmianami. Za Krzysztofa Bodzionego i Sebastiana Krawczyka pojawili się Kamil Dmowski i Dawid Dzięgielewski. W 59 minucie zespół z Ząbek był bliski czwartego gola. Daniel Gołębiewski przelobował Misztala, jednak w ostatniej chwili Rafał Zembrowski wślizgiem wybił piłkę z linii bramkowej. Wejście smoka mógł zaliczyć Damian Świerblewski, którego strzał w ładnym stylu obronił siedlecki bramkarz. Dla Pogoni okazja była w 83 minucie. Wtedy Kamil Dmowski uderzył z woleja nad bramką. Za chwilę strzelał Dawid Dzięgielewski, ale piłka wylądowała w rękach Mateusza Kryczki. Zamiast strzelić bramkę, siedlczanie stracili.  Świerblewski obsłużył Gołębiowskiego, a ten zdobył czwartą bramkę strzałem z bliskiej odległości.

 

Poza kadrą Dolcanu znaleźli się byli piłkarze Pogoni: Jacek Kozaczyński i Antonio Calderón.

 

Następne spotkanie siedlczanie zagrają za tydzień w sobotę 8 sierpnia w Głogowie z miejscowym Chrobrym. Początek o godzinie 19:00.

 

I liga

1. kolejka

Pogoń Siedlce – Dolcan Ząbki 0:4 (0:3)

Bramki: Michał Bajdur 24, 44, Bartosz Osoliński 37, Daniel Gołębiewski 85

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk (46, 13. Kamil Dmowski), 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 93. Konrad Wrzesiński, 6. Marcin Paczkowski, 11. Adrian Dziubiński (76, 8. Igor Sapała), 9. Krzysztof Bodziony (46, 26. Dawid Dzięgielewski), 10. Mariusz Rybicki – 15. Adam Duda (82, 20. Piotr Krawczyk)

Dolcan: 12. Mateusz Kryczka – 14. Damian Jakubik, 6. Piotr Klepczarek, 27. Szymon Sawala, 21. Piotr Petasz – 7. Michał Bajdur (67, 24. Damian Świerblewski), 23. Szymon Matuszek, 20. Bartosz Osoliński, 11. Damian Kądzior, 4. Aleksander Jagiełło (81, 9. Paweł Tarnowski) – 10. Daniel Gołębiewski

Żółte kartki: Marcin Paczkowski 58 – Damian Jakubik 38, Szymon Sawala 57, Igor Sapała 8

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 300