DSC_8945

Siedlecka Pogoń przegrała w Gdyni z miejscową Arką 1:4 w ramach I rundy Pucharu Polski.

Szansę debiutu w oficjalnym spotkaniu od pierwszej minuty otrzymali Daniel Chyła i Mariusz Rybicki.

Mimo że początek spotkania optycznie należał do faworyzowanych gospodarzy, to w 11. minucie Pogoniści wyszli na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym Arki Gdynia, do piłki dopadł Daniel Chyła i siedlczanie prowadzili 1:0. Szansę na wyrównanie dla Arki miał pięć minut później Rafał Siemaszko, ale nie trafił z dogodnej pozycji głową w piłkę. W 28 minucie swoje umiejętności bramkarskie pokazał Rafał Misztal, który w świetnym stylu obronił strzał Pawła Abbota. W końcówce pierwszej odsłony Arka dążyła do wyrównania. Najpierw nieznacznie pomylił się Michał Renusz, a w 43. minucie piłka zatrzepotała w siatce. Marcus Vinícius zagrał w pole bramkowe do Rafała Siemaszki, a ten pokonał Misztala.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla biało-niebieskich. Michał Nalepa faulowany był w polu karnym i sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Marcus Vinícius i gdynianie wyszli na prowadzenie. Dwie minuty później Arka zdobyła trzeciego gola i skomplikowała sytuację siedleckiej Pogoni. Marcus Vinícius świetnie dograł w pole karne do Michała Renusza, a ten z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie. W 63. minucie mogła paść kolejna bramka dla gospodarzy. Siemaszko zagrał piętą do Marcusa Viníciusa, a ten źle trafił w piłkę będąc w doskonałej sytuacji do strzelenia gola. Siedlczanie zamiast zdobyć kontaktowego gola, stracili czwartą bramkę. Akcja Nalepy, który minął i siedleckiego obrońcę, i bramkarza, piłka dotarła do Pawła Wojowskiego, który strzelił do pustej bramki. W końcówce meczu dał o sobie znać Mariusz Rybicki, który dośrodkował z lewej strony piłkę tak, że Konrad Jałocha musiał ją zbić na słupek.

W następnej rundzie Arka pojedynku zmierzy się na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice. Siedlczanie kończą swoją przygodę z Pucharem i za tydzień rozpoczynają walkę o ligowe punkty. W Pruszkowie siedlczanie podejmą Dolcan Ząbki. Mecz odbędzie się w sobotę 1 sierpnia o 17:00.

Puchar Polski

I runda

Arka Gdynia – Pogoń Siedlce 4:1 (1:1)

Bramki: Rafał Siemaszko 43, Marcus Vinícius 52 (k), Michał Renusz 54, Paweł Wojowski 73  – Daniel Chyła 11

Arka: 13. Konrad Jałocha – 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak – 8. Marcus Vinícius (68, 25. Paweł Wojowski), 6. Antoni Łukasiewicz, 14. Michał Nalepa, 11. Rafał Siemaszko (79, 16. Maciej Wardziński), 19. Miroslav Božok (27, 26. Michał Renusz) – 9. Paweł Abbott

Pogoń: 34. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk (76, 95. Ernest Dzięcioł), 3. Rafał Zembrowski, 7. Daniel Dybiec, 77. Konrad Wrzesiński – 27. Michał Ogrodnik (65, 11. Adrian Dziubiński), 8. Daniel Chyła, 6. Marcin Paczkowski, 9. Krzysztof Bodziony, 10. Mariusz Rybicki – 20. Piotr Krawczyk (55, 15. Adam Duda)

Żółte kartki: Rafał Siemaszko 58 – Rafał Zembrowski 21, Marcin Paczkowski 69, Ernest Dzięcioł 89

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)