DSC_0076

Drużyna Pogoni II pod wodzą Dariusza Blachy przegrała z IV-ligowym Podlasiem Biała Podlaska 1:4.

Młoda drużyna Pogoni, składająca się z zawodników 16, 17-letnich nie przeprowadziła wielu akcji ofensywnych. Mecz kontrolowało Podlasie, które do przerwy zdobyło dwa gole. Pierwsza bramka padła po zagraniu ręką jednego z siedlczan i skutecznie wykonanej jedenastce przez Adama Wiraszkę. W 36 minucie prowadzenie podwyższył Piotr Wojtczuk. Po zmianie stron Wojtczuk strzelił dla Podlasia jeszcze dwa nieprzeciętnej urody gole. Pogonistów stać było na honorowe trafienie Karola Grochowskiego.

W Pogoni testowany był środkowy obrońca Paweł Dębała z juniorów MKS Piaseczno. Z kolei w Podlasiu wystąpił Tomasz Nieścieruk, piłkarz Pogoni Siedlce.

Teraz rezerwy zagrają w sobotę o 10:30 gierkę wewnętrzną z zawodnikami I drużyny, którzy nie pojadą do Gdyni na pucharowe starcie z Arką.

Pogoń II Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 1:4 (0:2)

Bramki: Karol Grochowski 64 – Adam Wiraszka 27 (k), Piotr Wojtczuk 36, 52, 55

Pogoń II: (I połowa) 12. Dawid Boruc – Sebastian Szcześniak, Paweł Dębała, Piotr Ceranka, Paweł Łydkowski – Rafał Zin (22 Karol Grochowski), Bartosz Szostek, Michał Mularczyk (30 Rafał Zin), Patryk Skrzypek (22 Dominik Krupa), Jakub Malinowski (22 Kamil Mróz, 38 Cezary Anusiewicz) – Krystian Zbieć (34 Patryk Skrzypek). (II połowa) Piotr Antoszczuk – Sebastian Szcześniak (62 Rafał Zin), Paweł Dębała (70 Paweł Łydkowski), Piotr Ceranka, Paweł Łydkowski (62 Kamil Mróz, 77 Bartosz Szostek) – Dominik Krupa (62 Karol Grochowski, 80 Dawid Krawczyk), Bartosz Szostek (64 Dominik Krupa, 84 Tomasz Kacprzak), Michał Mularczyk (70 Sebastian Szcześniak), Patryk Skrzypek (62 Mateusz Wassilow, 80 Cezary Anusiewicz), Tomasz Kacprzak (62 Jakub Malinowski) – Krystian Zbieć (74 Patryk Skrzypek)

Sędzia: Tomasz Seredziuk (Siedlce)