dsc_0495_kopiowanie

Pogoń Siedlce, w dzisiejszym sparingu zremisowała z Orlętami Radzyń Podlaski 1:1.  Jedyną bramkę w tym spotkaniu dla siedlczan zdobył Krystian Wójcik.

W tym spotkaniu w składzie Pogoni zabrakło zawodników, którzy wystąpili w sobotnim starciu w Pucharze Polski z Odrą Opole. Szkoleniowcy mogli się przyjrzeć z kolei nowym testowanym: Adamowi Wasilukowi (bramkarz, Olimpia Elbląg), Mateuszowi Pielakowi (obrońca, Znicz Pruszków), Sebastianowi Sypniewskiemu (pomocnik, Lechia II Gdańsk) i Patrykowi Pietrasiakowi (napastnik, Boruta Zgierz)

Od początku meczu gra była bardzo wyrównana. Niezłe szanse do otworzenia wyniku meczu miał zespół gospodarzy, jednak to Pogoń w 21 minucie meczu wyszła na prowadzenie. Ładną oskrzydlającą akcją popisał się Patryk Ciulak, wrzucił piłkę w pole karne, a Krystian Wójcik bez problemu umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy więcej bramek już nie padło i biało-niebiescy prowadzili 1:0.

W drugiej części spotkania zawodnicy Orląt szukali okazji do wyrównania. Kilka razy było bardzo groźnie pod siedlecką bramką, ale gospodarzom zdecydowanie brakowało skuteczności.  Natomiast Pogoń próbowała podwyższyć wynik spotkania. Doskonałą okazję ku temu w 72 minucie po  świetnej indywidualnej akcji miał Władimir Jurczenko, ale bardzo dobrą interwencją wykazał się bramkarz Orląt. Chwilę później groźny strzał z dystansu oddał Krystian Wojcik, lecz i tym razem  skutecznie interweniował golkiper gospodarzy. W 92 minucie strzał z około 35 metrów oddał Damian Osiak, Karol Budzikur próbował interweniować, ale  piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową i mecz zakończył się remisem 1:1.

Orlęta Radzyń  Podlaski – Pogoń Siedlce 1:1 (0:1)

Bramki: Damian Osiak 90 – Krystian Wójcik 21

Orlęta: Adrian Wójcicki (46 Krzysztof Stężała) – Łukasz Ebert (63 Grądzki), Marek Leszkiewicz (63 Bartosz Madejski), Adrian Zarzecki, Patryk Szymala (63 Damian Osiak) – Witalij Melnyczuk (63 Waszkiewicz), Rafał Borysiuk (63 Arkadiusz Kot), Konrad Król (46 Sienkiewicz), Kamil Groborz (76 Iwańczuk), Piotr Zmorzyński – Filip Drozd (63 Milcz)

Pogoń: Adam Wasiluk (46, 93. Karol Budzikur) – 15. Ernest Dzięcioł (46, 5. Łukasz Wójcik), 17. Przemysław Rodak, 2. Damian Bierżyński (56, 27. Sebastian Sypniewski), 20. Mateusz Pielak – 27. Sebastian Sypniewski (46, 23. Patryk Pietrasiak), 6. Maksymilian Rozwandowicz (46, 31. zawodnik testowany), 13. Kamil Dmowski, 32. Krystian Wójcik, 8. Patryk Ciulak – 28. Władimir Jurczenko

Żółta kartka: Ł.Wójcik

Sędzia: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska)