elblag

W pierwszym ligowym meczu w nowym roku MKP Pogoń zremisował w Siedlcach z Olimpią Elbląg 1:1.

Oficjalny debiut w biało-niebieskich zaliczyli: Nikodem Fiedosewicz, Marcinho, Jakub Sinior, Dawid Smug i Kamil Włodyka.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście i już w 12 minucie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego skuteczną główką wykończył Michał Czarny. Kolejną dogodną sytuację do Olimpii miał Jan Sienkiewicz, lecz Pogonistów uratowała poprzeczka. Ze strony Pogoni szansę miał m.in. Jakub Sinior.

Po zmianie stron Pogoniści dążyli do zmiany rezultatu. W 56 minucie faulowany w polu karnym był Cezary Demianiuk i sędzia Grzegorz Kawałko wskazał na wapno. Z jedenastki wyrównującą bramkę strzelił Maciej Górski. W późniejszych minutach obie strony miały swoje okazje. Najpierw Górski nie opanował piłki po zagraniu Wojciecha Trochima, a za chwilę Hubert Krawczun oddał niecelny strzał na bramkę Dawida Smuga.

W Pogoni zagrał były zawodnik Olimpii – Cezary Demianiuk. Z kolei w zespole z Elbląga wystąpili Piotr Kurbiel i Andrzej Witan, w przeszłości piłkarze Pogoni.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 5 marca o 16:00 w Lublinie z Motorem.